CZ CZ CZ
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSzpravodaj VÚSpozvánkyfotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nově otevřena rezervace na revíru 471 200 Slezská Harta Aktuální informace o průběhu zarybňování naleznete na našich facebookových stránkách Rezervační systém na revírech 473 051 a 473 104 otevřen Nové vydání Zpravodaje naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Předběžné veterinární opatření na nádrži Větřkovice (revír 471040) bylo zrušeno

Předběžné veterinární opatření na nádrži Větřkovice (revír 471040) bylo zrušeno

02. 08. 2021 |

Jelikož patologické vyšetření vzorku odebraných ryb v akreditované laboratoři v Jihlavě neprokázalo přítomnost Koi Herpesvirózy, tak Krajská veterinární správa v Ostravě 28. 7. 2021 zrušila předběžné veterinární opatření na vodní nádrži Větřkovice.

Upřesňující informace k opatřením na revíru 471040 (Lubina4A)

Upřesňující informace k opatřením na revíru 471040 (Lubina4A)

18. 07. 2021 |

Co pro návštěvníky nádrže Větřkovice z důvodů podezření na nákazu Koi herpesviróza vyplývá:
- výkon rybářského práva je povolen
- ulovené ryby lze konzumovat
- přivlastněné ryby musí být před odnesením z revíru usmrceny, důrazně upozorňujeme na zákaz přenosu živých ryb (včetně nástražních rybek) z revíru
- koupání a rekreační činnosti jsou povoleny bez omezení
Nákaza není žádným způsobem přenosná na člověka

Podezření na nebezpečnou nákazu KOI herpesvirózu

Podezření na nebezpečnou nákazu KOI herpesvirózu

16. 07. 2021 |

Nařízená opatření dle § 13, odst. 3 a § 76. odst. 4, zákona č.166/1999 Sb. o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění (dále jen „veterinární zákon“), z důvodu nálezu původce nebezpečné nákazy a podezření z nebezpečné nákazy Koi Herpesvirózy.

Více informací...

Právě vyšlo mimořádné vydání našeho Zpravodaje

Právě vyšlo mimořádné vydání našeho Zpravodaje

01. 07. 2021 |

s aktuálními informacemi k rybářským zázemím na revíru Slezská Harta.
Mimořádný Zpravodaj je k dispozici ZDE

Společně můžeme něco změnit

Společně můžeme něco změnit

11. 05. 2021 |

Vážení členové výboru místní organizace,
snížení přirozené reprodukční schopnosti, stejně jako havárie na řece Bečvě, nás staví před poměrně zásadní úkol pro příští léta, a sice zajištění násady široké palety rybích druhů, což je v současné době poměrně velký problém.
Většina místních organizací ve svých rybochovech se věnuje pouze kaprovi a přitom v našich revírech začínají chybět ostroretky, podoustve, nebo dokonce i cejni, o parmě ani nemluvě.
Přitom v řadě místních organizací je spousta zapálených nadšenců, kteří chovu ryb opravdu rozumí, a přitom využití jejich znalostí, zkušeností a entuziasmu pouze pro chov kapra je tak trochu plýtváním.
V současné době dokáže územní svaz nakoupit kapra, v podstatě v jakémkoliv množství, za cenu do 60 korun za kg včetně DPH a dopravy do revíru.
To je cena která je při produkci v místní organizaci jen mírně nad hranicí ziskovosti. A pokud se do toho započítají i odpracované brigády, pak tato produkce může být i ztrátová.
Nebylo by tedy na místě využít potenciál rybochovných zařízení našich místních organizací a produkovat například ostroretku, více štiky, okouna či candáta?
A když to nepůjde tak třeba lína, podoustev nebo cejna?
Pokud máte ve vaší MO rybochovná zařízení a byli byste ochotni přejít z chovu kapra na jiné, výše uvedené druhy ryb, prosím kontaktujte přímo našeho jednatele, Ing. Rostislava Trybučka.
Další informace ZDE

Aktuální pravidla organizace a konání zkoušek pro první rybářský lístek a rybářskou stráž

Aktuální pravidla organizace a konání zkoušek pro první rybářský lístek a rybářskou stráž

28. 04. 2021 |

Dovolujeme si Vás informovat o aktuálních podmínkách konání zkoušek pro první rybářský lístek a pro rybářskou stráž v kontextu současných epidemiologických opatření.

Více informací...

1 2 3 4



Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 


© 2009–2023 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.4.33