Územní svaz ČRS pro Severní Moravu a Slezsko vyhlašuje výběrové
řízení na pozice členů profesionální rybářské stráže.
Podmínky
výběrové řízení
Prohlášení
o bezúhonnosti
Přejeme všem našim členům hezké prožití Vánoc a hodně
zdraví, sil a osobní spokojenosti v příštím roce.
Výbor územního svazu ČRS
pro Severní Moravu a Slezsko
Stručně z obsahu
Štěrkovna Krčmáň bude opět našim revírem
Je dvacet víc než čtyřicet?
Ach ty nešťastné doby hájení
Když jsou obce partnerem
Krátce z našeho územního svazu
Aktuálně z jednání výboru územního svazu
V posledních dnech jsme obdrželi sponzorský dar z Rybářství pana
Rašky z Rožnova p/R a z pobočného spolku Moravského rybářského svazu
z Oslavan.
Pan Vlastimil Raška nám věnoval 10.000 ks roční ostroretky a kolegové
z jižní Moravy pak 3.000 ks roční parmy.
Oběma za tento šlechetný dar moc děkujeme.
Rybářská stráž na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko už přes půl roku používá aplikaci, která výrazně zjednodušila kontrolu rybářů. A hlavně! Moravskoslezský územní svaz má všechna důležitá data pěkně přehledně pohromadě. O jakých datech například mluvíme? Vedení moravskoslezských rybář ví, kolik kontrol členové rybářské stráže provedli, na jakých revírech se přesně pohybovali. Taky ví, kolik rybářů porybní zkontrolovali, anebo mají samozřejmě přehled o přestupcích. To vše díky jednoduché aplikaci pro rybářskou stráž…
Dne 1. února 2020 nabyl účinnosti zákon č. 312/2019 Sb., kterým se
mění stavební zákon a vodní zákon za účelem podpory výstavby malých
vodních nádrží a terénních úprav sloužících k zadržovaní vody
v krajině.
Podrobnosti ZDE
Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.
Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.
Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.
Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.
Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.