CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Aktuální číslo Zpravodaje ** ČERVEN 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Výběrové řízení na pozici jednatele

Výběrové řízení na pozici jednatele

25. 04. 2020 |

Český rybářský svaz, z.s. územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko vyhlašuje výběrové řízení na pozici jednatele územního svazu.
Podmínky výběrového řízení.

Obnovení lovu na místenkovém úseku revíru 471 191 Opava 2C.

Obnovení lovu na místenkovém úseku revíru 471 191 Opava 2C.

25. 04. 2020 |

Od 1.5.2020 bude opět možno lovit na revíru 471 191 Opava 2C úsek chyť a pusť.
Prodej místenek bude zajištěn u p. Otmara Diehla (608 432 283) a p. Michaela Běláka(775 755 3­98).

Jak vyzrát na strakaté krasavce?A co rybářům přinese centrální informační systém ČRS?

Jak vyzrát na strakaté krasavce?A co rybářům přinese centrální informační systém ČRS?

06. 04. 2020 |

Přestože je naše země vzhůru nohama a obyvatelstvo většinu času tráví doma, rybáři mají tu výsadu, že mohou i nadále chodit k vodě. Platí to samozřejmě i o vyznavačích muškaření a přívlači na pstruhových vodách, kterým se v polovině dubna znovu otevřou brány pstruhových vod. Hlavní téma dubnového Rybářství je tedy zřejmé.

Více informací...

Omezení na revíru Opava 2C - 471191

Omezení na revíru Opava 2C – 471191

03. 04. 2020 |

Z důvodu nouzového stavu – opatření proti koronaviru – se omezuje na revíru Opava 2C 471 191 provoz úseku chyť a pusť.
V uvedeném úseku platí zákaz rybolovu. K danému opatření bylo přistoupeno na základě vyjádření krizového štábu a požadavku vedení města, aby po dobu nouzového stavu nebylo lovícím umožněno v dané lokalitě bivakování.

Dubnový Zpravodaj výboru územního svazu

Dubnový Zpravodaj výboru územního svazu

02. 04. 2020 |

Aktuální číslo Zpravodaje – duben 2020 je ode dneška k dispozici na stránce
Aktuality z VÚS

Informace pro rybářskou stráž po dobu krizových opatření

Informace pro rybářskou stráž po dobu krizových opatření

27. 03. 2020 |

Všem členům rybářské stráže doporučujeme, aby při kontrolách lovících dbali zvýšené bezpečnosti, dle plošného nařízení měli zakrytá ústa rouškou, apod., dále používali jednorázové hygienické rukavice a dle možností i dezinfekční přípravek. Pro minimalizaci přenosu nákazy doporučujeme …..
Více informací

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.31