CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** ZÁŘÍ 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Severomoravský rybář - náš nový facebookový profil

Severomoravský rybář – náš nový facebookový profil

26. 06. 2020 |

Od 24. června má náš územní svaz nový profil na Facebooku.
Profil Severomoravský rybář je k dispozici ZDE

Více informací...

Časově omezený zákaz vyvážení návnad a nástrah na Hartě

Časově omezený zákaz vyvážení návnad a nástrah na Hartě

23. 06. 2020 |

V době od 1.6. do 30.9. platí na části revíru Harta 1 A zákaz vyvážení návnad a nástrah z důvodu procházející plavební dráhy přívozu Roudno – Rázová.
Úsek je označen cedulemi.
Mapka úseku

Červnový Zpravodaj výboru územního svazu

Červnový Zpravodaj výboru územního svazu

21. 06. 2020 |

Nové číslo Zpravodaj výboru územního svazu je ode dneška k dispozici na stránce Aktuality z VÚS

Ceník náhrad škod v akvakultuře byl aktualizován

Ceník náhrad škod v akvakultuře byl aktualizován

21. 06. 2020 |

Ministerstvo životního prostředí bude akceptovat aktualizovaný ceník ryb RS (aktualizace 2017) v případě uplatnění náhrad škod na rybách, způsobených kormoránem a vydrou v akvakultuře (dle zákona č. 115/2000 Sb.)
Aktualizovaný ceník bude rozeslán do všech našich místních organizací.

Důležité: Termín pro úhradu členských příspěvků pro letošní rok

Důležité: Termín pro úhradu členských příspěvků pro letošní rok

10. 06. 2020 |

Dovolujeme si informovat členy našeho územního svazu, že poslední termín pro úhradu členských příspěvků pro letošní rok je 31. červenec. Tento termín byl stanoven v rámci červnového zasedání Republikové rady.

Více informací...

Aktuální omezení rybolovu na revíru 471 064 - Odra 1A

Aktuální omezení rybolovu na revíru 471 064 – Odra 1A

31. 05. 2020 |

Na základě oprávněného požadavku místní organizace ČRS Bohumín je od 1. června 2020 na revíru 471 064 – Odra 1A vyhlášen zákaz rybolovu z ostrova.

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.33