CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** ÚNOR 2021 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Pomozte nám oživit řeku Bečvu

Pomozte nám oživit řeku Bečvu

02. 10. 2020 |

Koncem září postihla řeku Bečvu v úseku pod Valašským Meziříčím až po Přerov ekologická havárie, kdy prozatím neznámý pachatel vypustil do řeky kyanid. Došlo k poškození celého vodního biotopu a podmínek pro všechny na vodu vázané organismy na zhruba 40 kilometrech toku.
Pro náš územní svaz je to také ztráta citová, neboť při péči o toky využíváme lidských zdrojů bez nároku na finanční ohodnocení a mnohdy při plnění zákonných povinností produkujeme rybí násady vlastními silami s cílem vytvořit vhodné podmínky pro výskyt a zdárný vývoj a udržení jednotlivých rybích druhů, zachovat vyváženou věkovou a druhovou skladbu a strukturu rybích společenstev s důrazem na podporu původní a přirozené rybí obsádky.
Jelikož dosavadní odhad škod jen na rybí obsádce, včetně našich nákladů na likvidaci uhynulých ryb jdou již dnes do desítek miliónů korun, obrací se výbor našeho územního svazu na všechny, kdo mohou přispět jakoukoliv finanční částkou s prosbou o pomoc.
Vaše finanční dary lze zasílat na náš transparentní účet u Raiffaisenbank 35036038/5500
Veškeré finanční prostředky na tomto účtu budou čerpány výhradně na pokrytí vzniklých škod na řece Bečvě.
Pohyby na transparentním účtu jsou všem přístupné zde
Případným dárcům předem děkujeme.
Za Český rybářský svaz, výbor územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.
Ing. Pavel Kocián, předseda
Ing. Rostislav Trybuček, jednatel

Poslední výzva příjmu žádostí o dotaci z OP Rybářství

Poslední výzva příjmu žádostí o dotaci z OP Rybářství

26. 02. 2021 |

Operační program Rybářství vstoupil do svého závěru. V dubnu je poslední možnost čerpat podporu z tohoto programu.
Čerpat lze na jakékoliv materiální vybavení – jako např.: čerpadla, aerátory, kádě, kesery, sítě, přepravní bedny aj.
Podpořit lze i stavební úpravy na budovách svazů případně na rybochovném zařízení – zemní rybníky, sádky aj. Podporované je pořízení chovných zařízení jako jsou žlaby, plachtové bazény, líhňařské aparáty atd. Pořídit je možné automobil s ložnou plochou, vozík, vlek a také zařízení jako elektrocentrály, pily a křovinořezy. Výčet položek je daleko širší.
Dotace činí 50 %. Příjem žádostí probíhá v rozmezí: 6. 4. 2021 – 27. 4. 2021.
V případě dotazů se můžete obrátit na pana Pavla Válka z MO Opava na tel. Čísle: 725 555 857.

Konečný účet za ekologickou havárií

Konečný účet za ekologickou havárií

15. 02. 2021 |

NA ŽÁDOST PČR BYLO PROVEDENO VYČÍSLENÍ CELKOVÝCH ŠKOD V SOUVISLOSTI S EKOLOGICKOU HAVÁRIÍ NA ŘECE BEČVĚ

Více informací...

Zveme Vás na benefiční youtube živý stream

Zveme Vás na benefiční youtube živý stream

08. 02. 2021 |

Zveme Vás na benefiční, youtube živý stream z Radegastova Šenku v Nošovicích, kde vystoupí René Souček a Lucie Redlová, povídat o pivu a hospodské i pivní kultuře bude rektor Pivní akademie Kuba Šrubař.
No a jelikož se jedná o benefici a pomoc při obnově řeky Bečvy, tak o vodě a rybách si budeme povídat s ing. Pavlem Kociánem, předsedou územního svazu pro severní Moravu a Slezsko z Českého rybářského svazu.
Více ZDE

Vyšlo únorové číslo Zpravodaje VÚS

Vyšlo únorové číslo Zpravodaje VÚS

08. 02. 2021 |

Stručně z obsahu
K aktuální situaci na Slezské Hartě
Naše stanovy se musí nutně změnit
Zpráva z provedeného výzkumu Ústav biologie obratlovců Akademie věd ČR
Napsali jste nám svůj názor
Krátce z našeho územního svazu
Aktuálně z jednání výboru územního svazu
K dispozici ZDE

Revír Slezská Harta versus BPVRP 2021

Revír Slezská Harta versus BPVRP 2021

02. 02. 2021 |

Vážené rybářky a rybáři,
možná hodnotíte tuto reakci k situaci kolem revíru na Slezské Hartě jako pozdní. Nesoulad mezi BPVRP pro rok 2021 a obecně platnou vyhláškou krajského úřadu Ms kraje č. 145575/2019 je zapříčiněn tím, že k tisku BPVRP pro rok 2021 došlo ještě před nabytím platnosti výše zmíněné vyhlášky.
Celé znění vyhlášky ZDE

Více informací...

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2021 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.27