CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Aktuální číslo Zpravodaje ** ČERVEN 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Máte zájem se zúčastnit hospodářského odlovu sumce?

Máte zájem se zúčastnit hospodářského odlovu sumce?

30. 06. 2020 |

Na základě výjimky Ministerstva zemědělství organizuje MO ČRS Zábřeh na Moravě hospodářský odlov sumce na revíru 471 062 Nemilka 1A.
Propozice odlovu

Severomoravský rybář - náš nový facebookový profil

Severomoravský rybář – náš nový facebookový profil

26. 06. 2020 |

Od 24. června má náš územní svaz nový profil na Facebooku.
Profil Severomoravský rybář je k dispozici ZDE

Více informací...

Časově omezený zákaz vyvážení návnad a nástrah na Hartě

Časově omezený zákaz vyvážení návnad a nástrah na Hartě

23. 06. 2020 |

V době od 1.6. do 30.9. platí na části revíru Harta 1 A zákaz vyvážení návnad a nástrah z důvodu procházející plavební dráhy přívozu Roudno – Rázová.
Úsek je označen cedulemi.
Mapka úseku

Červnový Zpravodaj výboru územního svazu

Červnový Zpravodaj výboru územního svazu

21. 06. 2020 |

Nové číslo Zpravodaj výboru územního svazu je ode dneška k dispozici na stránce Aktuality z VÚS

Ceník náhrad škod v akvakultuře byl aktualizován

Ceník náhrad škod v akvakultuře byl aktualizován

21. 06. 2020 |

Ministerstvo životního prostředí bude akceptovat aktualizovaný ceník ryb RS (aktualizace 2017) v případě uplatnění náhrad škod na rybách, způsobených kormoránem a vydrou v akvakultuře (dle zákona č. 115/2000 Sb.)
Aktualizovaný ceník bude rozeslán do všech našich místních organizací.

Důležité: Termín pro úhradu členských příspěvků pro letošní rok

Důležité: Termín pro úhradu členských příspěvků pro letošní rok

10. 06. 2020 |

Dovolujeme si informovat členy našeho územního svazu, že poslední termín pro úhradu členských příspěvků pro letošní rok je 31. červenec. Tento termín byl stanoven v rámci červnového zasedání Republikové rady.

Více informací...

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.31