CZ CZ CZ
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSzpravodaj VÚSpozvánkyfotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Rezervační systém na revírech: 471 191, 471 200, 473 051, 473 104. Nové vydání Zpravodaje naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Halové MČR v rybolovné technice

Halové MČR v rybolovné technice

06. 02. 2023 |

Halové MČR v rybolovné technice – 11. března 2023 – Budišov nad Budišovkou

Podrobné infomace a propozice naleznete v sekci „Informace z odborů …“

V ČR se objevil nový invazní druh ryby Hlaváčkovec Glenův. Je horší než karas stříbřitý

V ČR se objevil nový invazní druh ryby Hlaváčkovec Glenův. Je horší než karas stříbřitý

08. 02. 2023 |

Upozornění všem, že byl nalezen na území ČR nový nepůvodní invazní druh HLAVÁČKOVEC GLENŮV. Je velice podobný HLAVÁČŮM, proto ho nezaměňovat s tímto druhem (viz článek, kde jsou sděleny znaky k jeho determinaci). https://irybarstvi.cz/…s-stribrity/

Račí mor

Račí mor

24. 10. 2022 |

Nařízení státní veterinární správy

Více informací...

Opět řádí račí mor na Rožnovské Bečvě, tentokrát na Horní Bečvě

Opět řádí račí mor na Rožnovské Bečvě, tentokrát na Horní Bečvě

11. 10. 2022 |

Račí mor na toku Rožnovské Bečvy v k.ú. obce Horní Bečva

Více informací...

Výsledky voleb funkcionářů ÚS na období 2022-2026

Výsledky voleb funkcionářů ÚS na období 2022–2026

02. 06. 2022 |

Výsledky voleb funkcionářů ÚS na období 2022–2026

Více informací...

Naše rybáře ocenil starosta Valašského Meziříčí

Naše rybáře ocenil starosta Valašského Meziříčí

16. 03. 2022 |

Zastupitelé Valašského Meziříčí letos rozhodli o udělení mimořádného morálního ocenění zástupcům Českého rybářského svazu. Město Valašské Meziříčí jim tak poděkovalo za obětavou a dobrovolnou práci, kterou odvedli při odstraňování následků ekologické havárie na řece Bečvě a nadále odvádějí během jejího opětovného zarybňování.
Více ZDE

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 


© 2009–2023 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.4.33