CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** ČERVEN 2021 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Aktuální pravidla organizace a konání zkoušek pro první rybářský lístek a rybářskou stráž

Aktuální pravidla organizace a konání zkoušek pro první rybářský lístek a rybářskou stráž

28. 04. 2021 |

Dovolujeme si Vás informovat o aktuálních podmínkách konání zkoušek pro první rybářský lístek a pro rybářskou stráž v kontextu současných epidemiologických opatření.

Více informací...

Olomoucký kraj nám pomůže s náklady na likvidaci otravy v Bečvě

Olomoucký kraj nám pomůže s náklady na likvidaci otravy v Bečvě

27. 04. 2021 |

Olomoucký kraj poskytne našemu rybářskému svazu příspěvek 200 000 korun na úhradu části nákladů, které mu vznikly při likvidaci následků loňské ekologické havárie na Bečvě. ČTK to sdělil hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).
Více ZDE

Rožnov p/R nám daroval 100.000 Kč

Rožnov p/R nám daroval 100.000 Kč

27. 04. 2021 |

Zastupitelstvo města Rožnov pod Radhoštěm schválilo mimořádný dar našemu územnímu svazu ve výši 100 tisíc korun na částečné pokrytí nákladů, které nám vznikly v souvislosti s likvidací ekologické havárie na Bečvě.
Více v reportáži TV Beskyd

BPVRP na revíru  471 229 - štěrkoviště Krčmaň

BPVRP na revíru 471 229 – štěrkoviště Krčmaň

14. 04. 2021 |

Na revíru platí BPVRP dle dodatku 2021.
Bivakování u revíru Krčmaň povoleno s podmínkou vybavení chemickým WC. Je zakázáno tábořit, stanovat, vjíždět a parkovat na zelených plochách.
Platí přísný zákaz vylévání použitého chemického WC na revíru a na přilehlé pozemky.

Vyšlo dubnové číslo našeho Zpravodaje

Vyšlo dubnové číslo našeho Zpravodaje

07. 04. 2021 |

Stručně z obsahu
Proč u nás ubývá pstruh potoční?
Podívejme se, co se na našich pstruhovkách také děje
Nebylo by dobré něco změnit?
Spolupráce s handicapovanými rybáři v Kladrubech
Krátce z našeho územního svazu
Aktuálně z jednání výboru územního svazu
K dispozici ZDE

Nový prodejce denních místenek na Ostravici 2

Nový prodejce denních místenek na Ostravici 2

26. 03. 2021 |

Oznamujeme zájemcům o místenkový revír Ostravice 2, že denní místenky lze zakoupit i v prodejně Sportovní rybář, Tržní 22, Frýdek Místek www.vydrafish.cz a to u pana Švuba, tel. 732 906 907

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2021 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.27