Ještě jednou – samostatně k revíru „Dolní Benešov“
Použití tzv. „pomocného prutu“ při lovu dravců na rybku
Vyhlášení výběrového řízení na pozice členů profesionální rybářské stráže ČRS Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko
Nařízení je vydáváno k zabránění dalšího vzniku a šíření nákazy – račího moru, která byla potvrzena na vodním toku Tichávka v katastrálním území Kunčice pod Ondřejníkem v Moravskoslezském kraji, č. KÚ: 677094, GPS: 49°33'2,497"N, 18°15'36,9"E. Ochranné pásmo je tvořeno úsekem vodního toku Tichávka od pramene po soutok s řekou Lubinou.
Po několika významných povodních, které zasáhly dílčí povodí Horní Odry koncem devadesátých let minulého století a zkraje současného milénia, bylo toto území po roce 2015 naopak postiženo značným hydrologickým suchem, které přetrvávalo až do jarních měsíců roku 2020.
Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.
Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.
Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.
Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.
Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.