CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** LEDEN 2021 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Na podporu výstavby malých vodních nádrží a terénních úprav v krajině

Na podporu výstavby malých vodních nádrží a terénních úprav v krajině

25. 11. 2020 |

Dne 1. února 2020 nabyl účinnosti zákon č. 312/2019 Sb., kterým se mění stavební zákon a vodní zákon za účelem podpory výstavby malých vodních nádrží a terénních úprav sloužících k zadržovaní vody v krajině.
Podrobnosti ZDE

František Doležal opustil naše řady

František Doležal opustil naše řady

20. 11. 2020 |

Ve středu, 4. listopadu 2020 opustil naše řady ve věku 84 let dlouholetý člen místní organizace ČRS Ostrava, pan František Doležal.
Pan František Doležal zastával v letech 1994 až 2006 funkci předsedy našeho územního svazu a v tomto období byl také členem Rady ČRS. Ve své místní organizaci se navíc ve funkci vedoucího mládeže intenzivně věnoval našemu rybářskému dorostu.
Čest jeho památce.

Listopadový Zpravodaj našeho územního svazu

Listopadový Zpravodaj našeho územního svazu

07. 11. 2020 |

Od čtvrtku je vám k dispozici nové vydání našeho Zpravodaje a to na stránce aktuality z VÚS

Příručka pro provádění technickobezpečnostního dohledu

Příručka pro provádění technickobezpeč­nostního dohledu

02. 11. 2020 |

Věděli jste, že pokud jste vlastníkem vodního díla, například rybníku nebo i malé vodní nádrže, tak dle platné legislativy se na vás vztahují určité povinnosti?
Pro lepší orientaci v této problematice je vám nyní k dispozici
Příručka pro provádění technickobezpeč­nostního dohledu

Rybáři mohou chytat i po 21. hodině

Rybáři mohou chytat i po 21. hodině

28. 10. 2020 |

Aktuální stanovisko Ministerstva zemědělství ČR k výkonu rybářského práva v nouzovém režimu je k dispozici na webu Rady ČRS

Pozor na neoprávněný "sběr" ryb i s ohledem na vyhlášený nouzový stav

Pozor na neoprávněný „sběr“ ryb i s ohledem na vyhlášený nouzový stav

17. 10. 2020 |

Vlivem extrémních dešťových srážek které v posledních dnech postihly i náš kraj, došlo k lokálním záplavám, které mimojiné způsobily i vylití některých našich revírů, při kterých naše ryby uvízly v zaplavených lokalitách mimo původní revír.
To samozřejmě láká amatérské „sběrače“ ryb, které musíme důrazně upozornit na skutečnost, že osoba, která si takovýmto sběrem tyto ryby přisvojí je podezřelá ze spáchání přestupku, pokud hodnota „posbírané“ ryby bude menší než 10.000,–Kč. V tomto případě by se jednalo o přestupek proti majetku dle § 8 odst. 1 písm. c)  zákona 215/2016 Sb. (zákon o některých přestupcích) „Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že úmyslně  přisvojí si cizí věc nálezem nebo jinak bez přivolení oprávněné osoby.“ Za přestupek podle odstavců 1 až 3 lze uložit pokutu do výše až 50 000 Kč.
Pokud by byla hodnota „nasbíraných“ ryb vyšší než 10.000,–Kč jednalo by se o trestný čin krádeže dle § 205 odst. 1 písm a) zákona 40/2009 Sb. (trestní zákoník) , který lze během vyhlášeného nouzového stavu trestat vyšší trestní sazbou.

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2021 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.26