CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** ZÁŘÍ 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Další krok k zlepšení a zpřehlednění výkaznictví

Další krok k zlepšení a zpřehlednění výkaznictví

26. 05. 2020 |

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko „sází“ jednu změnu za druhou. Po spuštění aplikace pro rybářskou stráž, která se okamžitě stala hitem, přichází náš územní svaz s další novinkou. Tentokrát se rybáři ze severu Moravy a Slezska rozhodli, že do všech služebních aut nainstalují GPS lokátory.
Více zde

Poděkování naší rybářské stráží

Poděkování naší rybářské stráží

26. 05. 2020 |

Výbor územního svazu děkuje všem dobrovolným i profesionálním členům naší rybářské stráže za to, že vykonávali svou činnost i v nelehkém období vyhlášeného nouzového stavu.

Pozor na propadlý rybářský lístek

Pozor na propadlý rybářský lístek

26. 05. 2020 |

V souvislosti s ukončením nouzového stavu upozorňujeme ty rybáře, kterým skončila platnost rybářského lístku po 1. březnu 2020, že se již nemohou nadále prokazovat tímto neplatným rybářským lístkem, tak jako po dobu nouzového stavu, ale musí si vyřídit nový rybářský lístek.

Naše rybářská stráž má zcela novou elektronickou aplikaci

Naše rybářská stráž má zcela novou elektronickou aplikaci

08. 05. 2020 |

Náš územní svaz představil zbrusu novou elektronickou aplikaci pro rybářskou stráž, která není určena jen pro „profesionální“ porybné, ale také pro ty dobrovolné. Aplikace pro rybářskou stráž je velice jednoduchá a rychlá. A po ladění posledních detailů ji celá řada členů rybářské stráže velmi chválí. Pro rybářskou stráž na severu Moravy a ve Slezsku to tak znamená ulehčení kontrolní práce rybářů na svazových revírech.
Co tahle aplikace umí?

Květnový Zpravodaj výboru územního svazu

Květnový Zpravodaj výboru územního svazu

05. 05. 2020 |

Aktuální číslo Zpravodaje – květen 2020 je ode dneška k dispozici na stránce Aktuality z VÚS

Výběrové řízení na pozici jednatele

Výběrové řízení na pozici jednatele

25. 04. 2020 |

Český rybářský svaz, z.s. územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko vyhlašuje výběrové řízení na pozici jednatele územního svazu.
Podmínky výběrového řízení.

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.33