CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** LISTOPAD 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Závod LRU v plavané na revíru 471 065 Odra 2

Závod LRU v plavané na revíru 471 065 Odra 2

05. 08. 2020 |

Dne 14. – 16. 8. 2020 proběhne na revíru č. 471 065, Odra 2 závod v lovu ryb udicí. Ve výše uvedených dnech je lov povolen po obou březích od soutoku Odry s Opavou dolů, po křížení dálničního mostu s Odrou pouze účastníkům závodu.
Úseky závodu vyznačeny tabulemi.

Náš nový facebookový profil má čím dál více návštěvníků

Náš nový facebookový profil má čím dál více návštěvníků

04. 08. 2020 |

Nový facebookový profil našeho územního svazu byl spuštěn teprve 24. června letošního roku.
Za tuto krátkou dobu tento profil navštívilo více jak 12.000 uživatelů a počet jeho příznivců neustále roste.
Prohlédněte si ho i Vy

Změna pravidel rybolovu pro rok 2021

Změna pravidel rybolovu pro rok 2021

04. 08. 2020 |

Delegáti z místních organizací mimo jiné na červencové konferenci našeho územního svazu projednali a schválili BPVRP na příští rok.
Podrobnosti zde

Červencový Zpravodaj výboru územního svazu

Červencový Zpravodaj výboru územního svazu

31. 07. 2020 |

Mimořádné červencové vydání Zpravodaje je Vám ode dneška k dispozici na stránce Aktuality z VÚS.

Jaké funkce byste uvítali v rybářském informačním systému?

Jaké funkce byste uvítali v rybářském informačním systému?

09. 07. 2020 |

Jak jsme již dříve informovali, v současnosti probíhají intenzivní práce na sběru požadavků na rybářský informační systém.
Protože rybářský informační systém musí sloužit v první řadě rybářům, rádi bychom Vás požádali o spolupráci vyplněním dotazníku, ve kterém můžete dávat náměty na vylepšení i navrhovat nové funkcionality.
Dotazník je k dispozici ZDE

Máte zájem se zúčastnit hospodářského odlovu sumce?

Máte zájem se zúčastnit hospodářského odlovu sumce?

30. 06. 2020 |

Na základě výjimky Ministerstva zemědělství organizuje MO ČRS Zábřeh na Moravě hospodářský odlov sumce na revíru 471 062 Nemilka 1A.
Propozice odlovu

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.23