CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** ČERVEN 2021 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Poslední výzva příjmu žádostí o dotaci z OP Rybářství

Poslední výzva příjmu žádostí o dotaci z OP Rybářství

26. 02. 2021 |

Operační program Rybářství vstoupil do svého závěru. V dubnu je poslední možnost čerpat podporu z tohoto programu.
Čerpat lze na jakékoliv materiální vybavení – jako např.: čerpadla, aerátory, kádě, kesery, sítě, přepravní bedny aj.
Podpořit lze i stavební úpravy na budovách svazů případně na rybochovném zařízení – zemní rybníky, sádky aj. Podporované je pořízení chovných zařízení jako jsou žlaby, plachtové bazény, líhňařské aparáty atd. Pořídit je možné automobil s ložnou plochou, vozík, vlek a také zařízení jako elektrocentrály, pily a křovinořezy. Výčet položek je daleko širší.
Dotace činí 50 %. Příjem žádostí probíhá v rozmezí: 6. 4. 2021 – 27. 4. 2021.
V případě dotazů se můžete obrátit na pana Pavla Válka z MO Opava na tel. Čísle: 725 555 857.

Konečný účet za ekologickou havárií

Konečný účet za ekologickou havárií

15. 02. 2021 |

NA ŽÁDOST PČR BYLO PROVEDENO VYČÍSLENÍ CELKOVÝCH ŠKOD V SOUVISLOSTI S EKOLOGICKOU HAVÁRIÍ NA ŘECE BEČVĚ

Více informací...

Zveme Vás na benefiční youtube živý stream

Zveme Vás na benefiční youtube živý stream

08. 02. 2021 |

Zveme Vás na benefiční, youtube živý stream z Radegastova Šenku v Nošovicích, kde vystoupí René Souček a Lucie Redlová, povídat o pivu a hospodské i pivní kultuře bude rektor Pivní akademie Kuba Šrubař.
No a jelikož se jedná o benefici a pomoc při obnově řeky Bečvy, tak o vodě a rybách si budeme povídat s ing. Pavlem Kociánem, předsedou územního svazu pro severní Moravu a Slezsko z Českého rybářského svazu.
Více ZDE

Vyšlo únorové číslo Zpravodaje VÚS

Vyšlo únorové číslo Zpravodaje VÚS

08. 02. 2021 |

Stručně z obsahu
K aktuální situaci na Slezské Hartě
Naše stanovy se musí nutně změnit
Zpráva z provedeného výzkumu Ústav biologie obratlovců Akademie věd ČR
Napsali jste nám svůj názor
Krátce z našeho územního svazu
Aktuálně z jednání výboru územního svazu
K dispozici ZDE

Revír Slezská Harta versus BPVRP 2021

Revír Slezská Harta versus BPVRP 2021

02. 02. 2021 |

Vážené rybářky a rybáři,
možná hodnotíte tuto reakci k situaci kolem revíru na Slezské Hartě jako pozdní. Nesoulad mezi BPVRP pro rok 2021 a obecně platnou vyhláškou krajského úřadu Ms kraje č. 145575/2019 je zapříčiněn tím, že k tisku BPVRP pro rok 2021 došlo ještě před nabytím platnosti výše zmíněné vyhlášky.
Celé znění vyhlášky ZDE

Více informací...

Ověřování kvalifikačních předpokladů pro vydání prvního RL a ověřování kvalifikačních předpokladů RS v současném období nouzového stavu

Ověřování kvalifikačních předpokladů pro vydání prvního RL a ověřování kvalifikačních předpokladů RS v současném období nouzového stavu

02. 02. 2021 |

Na základě potvrzení Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 1. 2. 2021 si Vás dovolujeme informovat, že v souladu s čl. I odst. 3 písm. c) bod v) aktuálního Usnesení vlády České republiky ze dne 28. ledna 2021 o krizových opatřeních č. 78, mohou pobočné spolky ČRS (místní organizace a územní svazy) organizovat ověřování kvalifikačních předpokladů pro vydání prvního rybářského lístku (zkouška na první rybářský lístek) a ověřování kvalifikačních předpokladů rybářské stráže.
Je ale nezbytně nutné dodržovat důsledně opatření, která minimalizují možnost přenosu nákazy koronaviru.
Je nutné zajistit následující body; klíčové jsou:

Více informací...

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2021 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.27