CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** LEDEN 2021 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Pomozte odstranit následky ekologické havárie na řece Bečvě

Pomozte odstranit následky ekologické havárie na řece Bečvě

21. 09. 2020 |

Včera, v poledních hodinách byl zjištěn masívní úhyn ryb na řece Bečvě, v úseku pod Valašským Meziříčím. Dnes byl úhyn lokalizován i v úseku kolem Lipníku nad Bečvou. Podle předběžných neoficiálních odhadů došlo k úhynu cca 24 tun ryb v hodnotě necelých 2 miliónů korun.
Protože není v silách rybářů z postižených lokalit likvidovat uhynulé ryby, OBRACÍ SE VÝBOR NAŠEHO ÚZEMNÍHO SVAZU NA VŠECHNY DOBROVOLNÍKY Z ŘAD MÍSTNÍCH ORGANIZACÍ S PROSBOU O POMOC.
Dobrovolníci zejména z MO Rožnov p/R, Valašské Meziříčí, Vsetín, Choryně, Lipník n/B, Hranice a dalších MO, prosím kontaktujte co nejrychleji našeho rybářské technika Jakuba Vávru – tel: 777 069 589

Zákaz rybolovu po dobu stavby na revíru 471 092 OPAVA 2A

Zákaz rybolovu po dobu stavby na revíru 471 092 OPAVA 2A

17. 09. 2020 |

Tento týden proběhla schůzka se zástupci města, zástupcem firmy GardenLine – zhotovitelem zakázky „Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína“ a zástupci Českého rybářského svazu. K naší nelibosti nám bylo oznámeno, že příslib, který nám dal stavbyvedoucí firmy GardenLine neplatí.

Více informací...

Krátkodobé omezení rybolovu na revíru 471 203, PORUBKA 1 B

Krátkodobé omezení rybolovu na revíru 471 203, PORUBKA 1 B

14. 09. 2020 |

V sobotu,19. 9­. 2020 bude pro rybářskou veřejnost uzavřen revír 471 203.
Důvodem je pořádání závodu dětí v lovu ryb udicí O pohár starosty městského obvodu Poruba.
Lov ryb bude povolen pouze účastníkům závodu.

Zářijový Zpravodaj výboru územního svazu

Zářijový Zpravodaj výboru územního svazu

02. 09. 2020 |

Nové číslo Zpravodaje je Vám ode dneška k dispozici na stránce aktuality z VÚS

Záříjové závody LRU v plavané na revíru 471 065 Odra 2

Záříjové závody LRU v plavané na revíru 471 065 Odra 2

29. 08. 2020 |

Ve dnech 4.9. – 6. 9. a 18.9. – 20. 9. 2020 proběhne první a druhé kolo závodu Územního přeboru lovu ryb udicí v plavané na revíru č. 471 065, Odra 2.
Ve výše uvedených dnech je lov povolen po obou březích od soutoku Odry s Opavou dolů po pěší lávku v Hošťálkovicích jen účastníkům závodu. Úseky závodu vyznačeny tabulemi.
Mapa úseku.

Srpnové setkání s ministrem zemědělství ČR

Srpnové setkání s ministrem zemědělství ČR

20. 08. 2020 |

Ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc. navštívil i se svými náměstky Olomoucký kraj.
Mimo návštěvy Olomouce a prohlídky protipovodňových opatření proběhlo také setkání s rybáři. Za máš územní svaz byl přítomen místopředseda Radomír Bednář a předseda MO ČRS Olomouc Michal Šefčík.
Další informace přineseme v zářijovém Zpravodaji.

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 

© 2009–2021 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.26