CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Spustili jsme nový rezervační systém pro bivaky na Slezské Hartě. Nové vydání Zpravodaje ** LISTOPAD 2021 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Rezervační systém - bivaky
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

BPVRP na revíru  471 229 - štěrkoviště Krčmaň

BPVRP na revíru 471 229 – štěrkoviště Krčmaň

14. 04. 2021 |

Na revíru platí BPVRP dle dodatku 2021.
Bivakování u revíru Krčmaň povoleno s podmínkou vybavení chemickým WC. Je zakázáno tábořit, stanovat, vjíždět a parkovat na zelených plochách.
Platí přísný zákaz vylévání použitého chemického WC na revíru a na přilehlé pozemky.

Nový prodejce denních místenek na Ostravici 2

Nový prodejce denních místenek na Ostravici 2

26. 03. 2021 |

Oznamujeme zájemcům o místenkový revír Ostravice 2, že denní místenky lze zakoupit i v prodejně Sportovní rybář, Tržní 22, Frýdek Místek www.vydrafish.cz a to u pana Švuba, tel. 732 906 907

Krčmáň je opět našim revírem - 471 229

Krčmáň je opět našim revírem – 471 229

22. 03. 2021 |

V minulém roce jsme díky vašim příspěvkům do Fondu rozvoje revírů mohli odkoupit štěrkoviště Krčmáň. Bohužel v době, kdy na této vodní ploše byl zrušen původní revír.
Koncem minulého roku jsme proto podali žádost o nové přidělení revíru a v březnu tohoto roku byly ukončeny veškeré legislativní úkony.
K dnešnímu dni je proto tato vodní plocha opět našim revírem s novým číslem 471 229

Elektronická soutěž pro děti a mládež „PŘÍRODA KOLEM NÁS“

Elektronická soutěž pro děti a mládež „PŘÍRODA KOLEM NÁS“

08. 03. 2021 |

Jako každý rok, tak i letos pro přátele včelaření, rybaření, myslivosti i zahrádkaření je připravena tradiční elektronická soutěž. Organizátorem je opět Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. Nasavrky spolu s partnery ČMMJ, z. s., ČRS, z. s., ČSV, z. s. a ČZS, z. s.

Více informací...

Akce značky BUSHMAN pro členy Českého rybářského svazu

Akce značky BUSHMAN pro členy Českého rybářského svazu

28. 02. 2021 |

Členové českého rybářského svazu mohou nově využít slevový kód při nákupu oblečení značky Bushman  BUSHMAN je značka pohodlného oblečení pro lidi, kteří chtějí být o kousek blíž přírodě. V kolekcích BUSHMAN najdeš pohodlné a promyšlené oblečení k rybníku, k řece, na toulky přírodou nebo posezení s blízkými. Využij unikátní slevu 200Kč a buď v pohodě. Nákupní bonus 200 Kč můžeš uplatnit na eshopu nebo prodejnách BUSHMAN na celý nákup nad 1000 Kč. Neplatí na nákup dárkových certifikátů. Nelze sčítat se slevou BUSHMAN Clubu.
Při uplatnění na eshopu zadej v košíku slevový kód CRS2021.
Platnost kódu do 30.4.2021.
Zde si najdi svou nejbližší prodejnu

Poslední výzva příjmu žádostí o dotaci z OP Rybářství

Poslední výzva příjmu žádostí o dotaci z OP Rybářství

26. 02. 2021 |

Operační program Rybářství vstoupil do svého závěru. V dubnu je poslední možnost čerpat podporu z tohoto programu.
Čerpat lze na jakékoliv materiální vybavení – jako např.: čerpadla, aerátory, kádě, kesery, sítě, přepravní bedny aj.
Podpořit lze i stavební úpravy na budovách svazů případně na rybochovném zařízení – zemní rybníky, sádky aj. Podporované je pořízení chovných zařízení jako jsou žlaby, plachtové bazény, líhňařské aparáty atd. Pořídit je možné automobil s ložnou plochou, vozík, vlek a také zařízení jako elektrocentrály, pily a křovinořezy. Výčet položek je daleko širší.
Dotace činí 50 %. Příjem žádostí probíhá v rozmezí: 6. 4. 2021 – 27. 4. 2021.
V případě dotazů se můžete obrátit na pana Pavla Válka z MO Opava na tel. Čísle: 725 555 857.

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 


© 2009–2021 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.3.29