CZ CZ CZ
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
facebook ČRS ÚS Moravskoslezský
úvodaktuality z VÚSzpravodaj VÚSpozvánkyfotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Rezervační systém na revírech: 471 191, 471 200, 473 051, 473 104. Nové vydání Zpravodaje naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

Aktuality

Elektronická soutěž pro děti a mládež „PŘÍRODA KOLEM NÁS“

Elektronická soutěž pro děti a mládež „PŘÍRODA KOLEM NÁS“

08. 03. 2021 |

Jako každý rok, tak i letos pro přátele včelaření, rybaření, myslivosti i zahrádkaření je připravena tradiční elektronická soutěž. Organizátorem je opět Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. Nasavrky spolu s partnery ČMMJ, z. s., ČRS, z. s., ČSV, z. s. a ČZS, z. s.

Více informací...

Konečný účet za ekologickou havárií

Konečný účet za ekologickou havárií

15. 02. 2021 |

NA ŽÁDOST PČR BYLO PROVEDENO VYČÍSLENÍ CELKOVÝCH ŠKOD V SOUVISLOSTI S EKOLOGICKOU HAVÁRIÍ NA ŘECE BEČVĚ

Více informací...

Zveme Vás na benefiční youtube živý stream

Zveme Vás na benefiční youtube živý stream

08. 02. 2021 |

Zveme Vás na benefiční, youtube živý stream z Radegastova Šenku v Nošovicích, kde vystoupí René Souček a Lucie Redlová, povídat o pivu a hospodské i pivní kultuře bude rektor Pivní akademie Kuba Šrubař.
No a jelikož se jedná o benefici a pomoc při obnově řeky Bečvy, tak o vodě a rybách si budeme povídat s ing. Pavlem Kociánem, předsedou územního svazu pro severní Moravu a Slezsko z Českého rybářského svazu.
Více ZDE

PF 2021

PF 2021

24. 12. 2020 |

Přejeme všem našim členům hezké prožití Vánoc a hodně zdraví, sil a osobní spokojenosti v příštím roce.
Výbor územního svazu ČRS
pro Severní Moravu a Slezsko

Prosincový Zpravodaj našeho ÚS právě vyšel

Prosincový Zpravodaj našeho ÚS právě vyšel

07. 12. 2020 |

Stručně z obsahu
Štěrkovna Krčmáň bude opět našim revírem
Je dvacet víc než čtyřicet?
Ach ty nešťastné doby hájení
Když jsou obce partnerem
Krátce z našeho územního svazu
Aktuálně z jednání výboru územního svazu

Darované ryby již plují v naší Bečvě

Darované ryby již plují v naší Bečvě

05. 12. 2020 |

V posledních dnech jsme obdrželi sponzorský dar z Rybářství pana Rašky z Rožnova p/R a z pobočného spolku Moravského rybářského svazu z Oslavan.
Pan Vlastimil Raška nám věnoval 10.000 ks roční ostroretky a kolegové z jižní Moravy pak 3.000 ks roční parmy.
Oběma za tento šlechetný dar moc děkujeme.

1 2 3 4Sportovní rybolov v regionu Severní Moravy a Slezska

Sportovní a rekreační rybolov v povodí řek Odry, Olše, Bečvy a Moravy má dlouholetou tradici. Již více jak 100 let zde lov ryb na udici organizují rybářské spolky a sdružení, sjednocené dnes v Českém rybářském svazu (ČRS). Toto občanské sdružení vedené Územním výborem ČRS pro Severní Moravu a Slezsko zahrnuje 59 místních organizacích s téměř 50 000 aktivních členů, dětí a mládeže.

Vesměs všechny povrchové vody, s výjimkou rybníků určených k produkci násad a nádrží s vodárenským využitím, jsou v současnosti zahrnuty do rybářských revírů pstruhových a mimopstruhových. Jsou začleněny do společného rybolovu Českého rybářského svazu a platnosti celosvazové povolenky.

Pstruhové revíry – 936 ha, 1 472 km – roční výlovek na udici cca 21.000 kg ryb (pstruh obecný, pstruh duhový, lipan podhorní). K atraktivním revírům patří úseky toku v řece Ostravici, Bečvě a Moravici. Některé z revírů jsou pouze pro lov na umělou mušku, v některých je zaveden systém chyť a pusť. Revíry jsou pravidelně zarybňovány násadami lososovitých ryb v hodnotě cca 3 mil. Kč.

Mimopstruhové revíry – 4 148 ha, 792 km – roční výlovek na udici cca 470.000 kg (kapr obecný, štika obecná, candát obecný, sumec velký, lín obecný, ostroretka stěhovavá, parma říční, okoun říční…). Největším revírem je vodní nádrž Slezská Harta u Bruntálu s rozlohou 900 ha, k rybářsky atraktivním patří i další přehrady a štěrkovny s rozlohou 80 – 100 ha. Rovněž rybolov na řekách Morava, Odra, Opava, Olše a Bečva skýtá bohaté rybářské zážitky a úlovky.

Většina rybářských revírů poskytuje lovícím nejen rybářské úspěchy, ale také pobyt v krásné a malebné přírodě Beskyd a Jeseníků, odpočinek na březích přehradních nádrží i široké možnosti náročného lovu lososovitých ryb v podhorských pstruhových revírech.

 


© 2009–2023 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.4.33