CZ CZ CZ
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Rezervace na revíru 471 200 Slezská Harta budou dostupné od 15.5. Aktuální informace o průběhu zarybňování naleznete na našich facebookových stránkách Rezervační systém na revírech 473 051 a 473 104 bude otevřen 15.3. Nové vydání Zpravodaje naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Dotace Moravskoslezského kraje
na projektu:
"Stabilizace havarijního stavu na vodní nádrži Návsí"
Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích

Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

Zpráva ÚDK o činnosti DK MO v roce 2018

Informace z VÚS, konference a odborů / Dozorčí komise

ZPRÁVA DOZORČÍ KOMISE ÚZEMNÍHO SVAZU ČRS PRO SEVERNÍ MORAVU A SLEZSKO o výsledcích hodnocení činnosti DK MO v roce 2018

V rámci hospodářských kontrol MO ČRS v Územním svazu ČRS v Ostravě ve dnech 19.11.2018 až 6.12.2018 byla hodnocena mimo jiné i činnost dozorčích komisí MO ČRS.

Prezentace činnosti jednotlivých DK MO při těchto prověrkách byla požadována formou předložení dokumentů o činnosti DK MO. Z dokumentace byla požadována zpráva o činnosti DK MO předložená na poslední členské schůzi MO, dále zápisy ze schůzí DK a provedených kontrol a dokumentace kárných řízení.

Hodnocení prováděli jednotliví členové Dozorčí komise ÚS a na základě výsledků byly jednotlivé DK MO zařazeny do tří kategorií.

1. Činnosti DK MO je věnována patřičná pozornost a předložená dokumentace je v souladu se Stanovami a JŘ
  2. Činnost DK MO je uspokojivá a předložená dokumentace nevykazuje zásadní nedostatky
  3. Činnost DK MO byla při prověrkách hodnocena jako nedostatečná, neprůkazná a při nepředložení požadovaných materiálů nehodnotitelná

Do 1. kategorie byly zařazeny DK MO : 37 org.

Frenštát, Nový Jičín, Stará Ves n.O., Hlučín, Bruntál, Fulnek, Frýdek-Místek, Orlová, Loštice, Přerov, Litovel, Milenov, Český Těšín, Jablunkov, Bohumín, Třinec, Kelč, ZábřehPustějov, Velká Bystřice, Paskov, Krnov, Bílovec, Havířov, Lučina, Příbor, Zlaté Hory, Hranice Bystřice n.Olší, Šternberk, Domašov, Hustopeče, Studénka, Rožnov, Jeseník, Mohelnice,Lipník

Do 2. Kategorie byly zařazeny DK MO : 17 org.

Vrbno, Kravaře, Choryně, Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek II casting, Frýdlant, Tovačov Olšovec, Javorník, Uničov, Karviná, Ostrava, Opava, Tísek, Olomouc, Vsetín, Jistebník

Do 3. Kategorie byly zařazeny DK MO : 6 org.

Bartošovice Šumperk, Vítkov, Rýmařov, Bravantice, Brodek

Z provedených kontrol vyplynulo, že až na výjimky, je práce dozorčích komisí uspokojivá. Jako příkladnou je možno hodnotit práci DK MO Jablunkov a Havířov. Přesto je DK ÚS toho názoru, že by mělo být v 1.pol. 2019 uskutečněno školení členů dozorčích komisí zaměřené na kárná řízení a ukládání kárných opatření a na proškolení novelizované Metodické pomůcky pro činnost dozorčích komisí.

Nad rámec kontroly hospodářské a organizační činnosti MO v roce 2018 bylo DK ÚS zjištěno,že některé DK MO nedodržují pokyny k deponování povolenek a k zadrženým povolenkámnezaslaly na VÚS rozhodnutí o druhu a výši uložených kárných opatření. Toto pochybení se v 2.pol. 2018 týká DK MO Bohumín, Frýdek-Místek, Frýdek Místek II, Jistebník, Krnov, NovýJičín, Olomouc, Opava, Paskov, Příbor, Tovačov a Zábřeh.

Na základě výše uvedených výsledků hodnocení činnosti DK MO v roce 2018 se doporučuje :

1. Projednat tuto hodnotící zprávu ve VÚS ČRS a rozeslat jednotlivým MO
  2. Při vedení kárných řízení důsledně využívat metodické pomůcky „Postup kárných orgánů v kárném řízení“ a „Zásady pro ukládání kárných opatření“ vydané DK ÚS ČRS a „Zásady pro deponování povolenek“
  3. Hodnocení činnosti DK MO provádět nadále jako součást hospodářských kontrol MO
  4. Uskutečnit v 1. pol. 2019 školení předsedů, příp. pověřených členů DK MO.

Zpráva byla projednána a schválena v DK ÚS ČRS dne : 17.1.2019

Zpracoval: JUDr. Ščerba Zdeněk

© 2009–2024 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.4.33