CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Aktuální číslo Zpravodaje ** ČERVEN 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

RSSBatohy

Vážení, chtěl bych se na něco zeptat. Při odchodu od vody jsem byl zastaven členy RS a kontrolován – doklady a podobně. Navíc mi bylo řečeno, že mám ukázat obsah svého batohu, jestli tam nemám nějaké nezapsané ryby. Batoh jsem ukázal. RS konstatovala, že je všechno OK a já pokračoval. Následně se mi všechno rozleželo v hlavě a já začal přemýšlet o tom, jestli má vůbec RS právo na takovéto jednání, někoho zastavit a kontrolovat, když neloví a hlavně má RS pravomoc k prohlídce osobního zavazadla? Dále uvádím, že v Olomouci je toto již běžná praxe, podle toho, co jsem slyšel od známých. Může mi tedy někdo kompetentní sdělit, jak je to s prohlížením batohů a podobně ze strany RS? Díky předem za odpověď.


Nový příspěvek

Nové příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.


Díky za odpověď
odpovědět Rebář 23. 12. 2019 08:20

Díky pane Machalo za odpověď. Nejde mi o to, abych někoho obviňoval, ale abych věděl, jak se věci mají dle zákona. Při svém dotazu jsem také vycházel z informací některých známých.

Odpověď
odpovědět Machala 17. 12. 2019 07:16

Dobrý den. Na položenou otázku je jednoznačná odpověď. Rybářská stráž není oprávněna kontrolovat obsah zavazadel. Je oprávněna pouze kontrolovat dle §16 Zákona, písmene a), bodu 2. osobám lovícím ryby nebo vodní organizmy rybářské nářadí, obsah rybářské loďky, nádrže nebo jiného zařízení užitého k uchování ryb a rybářské úlovky, z hlediska dodržení rybářského práva. Co se týká kontroly lovícího po ukončení lovu a při odchodu od vody RS je ošetřeno opět v §16 Zákona, písmeno b), bod 2), který říká: RS v rybářském revíru je oprávněna, požadovat od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu. Dle tohoto ustanovení je tedy RS oprávněna provést kontrolu, pokud má RS podezření na spáchání přestupku, či trestného činu, není však oprávněna kontrolovat obsah zavazadel. Nemohu však souhlasit s informací, že v Olomouci je běžnou praxí kontrola osobních zavazadel RS. Pokud na takovém obvinění přesto trváte a máte k tomuto tvrzení průkazné důkazy, prosím o jejich poskytnutí ÚS, aby bylo možno zjednat nápravu. S pozdravem, Petr Machala, vedoucí RS při ÚS.

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.31