CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Nové vydání Zpravodaje ** ZÁŘÍ 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

RSSrybářská stráž

Dobrý den

Můj dotaz směřuje na vedení svazu a také na vedoucího rybářské stráže. Kolik působí členů dobrovolné a profesionální rybářské stráže na území sever Moravy a kolik ji opravdu vykonává tuto funkci?A to konkrétně Ostrava,Bohumín a okolí. Proč potkáváme neustále stejnou ryb stráž pří výkonu této funkce řádově do 10 členů a ti evidentně nemůžou být všude tam kde se porušuje ryb řád.

děkuji za odpověď


Nový příspěvek

Nové příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.


Žádost na rybářskou stráž
odpovědět swede 10. 9. 2019 07:33

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, zdali je možné provádět rybolov na 2 revírech současně. Řeším situaci která nastala na rybářském revíru Pilík 1A 471 175 a Pilík 1B 471 178. Tyto dva revíry jsou od sebe oddělené pouze hrázkou cca 4m, ze které je rybolov umožněn. Mám zapsané v povolence čísla obou revírů a na každém mám nahozený jeden prut. Pravidla jsou na obou revírech stejná. Nikde v rybářském řádu jsem nenašel zákaz, který by zmiňovaný rybolov nepovoloval.

Mám ještě jeden dotaz, na revíru Žermanice 471 043 je povolena vyvážka bójky na dravé ryby od 16.6 – 31.12. V případě že vyvážím lodí podvodní splávek na sumce s nastraženou rybou na trhačku – porušuji tím rybářská řád?

Děkuji za Vaší odpověď, rád bych tím předešel nedorozumění s RS. Přeji příjemný den Jan Glumbík

rybářská stráž
odpovědět mirek69 28. 8. 2019 14:26

Dobrý den K příspěvku Diplomata se teda slušně ptám jako člen rybářského svazu. Kde najdu veřejnou listinu kontrol DRS za rok 2018,kolik jednotlivá stráž vykonala kontrol,s jakým výsledkem a kolik bylo řešeno přestupku a porušení. Jelikož docházelo k úniku financí v místních organizacích kdy člen vedení si ponechával fin. částky za brigády a nejenom za brigády tak jsem vůči vaší odpovědi velmi skeptický. Kdy byl proveden audit na hospodaření svazu a jednotlivých organizací a kde je tato veřejná listina vyvěšena k nahlédnutí rybářské veřejnosti?

Územní RS
odpovědět Diplomat 19. 8. 2019 13:04

Pokud chodíte často na stejný (malý) revír, logicky nejčastěji potkáváte stejnou (místní) RS. Snad nevyzradím nějaké tajemství, že je v našem US 5 PRS+693 DRS (MO Ostrava 40, MO Bohumín 29). Mi spíše vrtá hlavou, proč je DRS asi o 300 lidí více, než doporučený stav. Samozřejmě mne napadají nějaké důvody. Ono je to totiž nakonec stejně jedno, protože „nadbytečné“ DRS musí případně „zaplatit“ MO (a ne US) a znalost by měl mít stejnou jak člen RS, který má 200 kontrol tak i ten s 5 za rok. Otázkou je, zda tomu tak je…:-)

odpovědět mirecek 19. 8. 2019 18:59

MO Bohumín má 23 členů RS (nikoliv 29), z toho jsou 3 dlouhodobě nemocní a 1 se letos odstěhoval mimo náš region.

odpovědět jipat 5. 9. 2019 07:15

Dobrý den, ano, je to pravda. Skutečně má MO Bohumín 23 členů DRS. Nicméně když chodím jako DRS po kontrolách neustále vídám stejná čísla DRS, kteří kolem vody chodí. A, bohužel, těch čísel je max 7. Ostatní čísla v povolenkách rybářů nevidím. Co dělá ten zbytek? No, nevím, ale to je spíše podnět pro jiný orgán MO. A teď už jen má krátká poznámka: Myslím si, že RS by vůbec neměla být navrhovaná MO. Měla by to být skupina lidí nezávislých na MO, v níž mají své členství. Tato skupina by pak měla spadat, zejména co do vybavení, přímo pod ÚS. Minimálně pod ÚS. Dokud tomu tak nebude, nikdy na vybavení DRS peníze nebudou. A vůbec si nemyslím, že je potřeba, aby mi byly dodány nějaké nadstandardy. Jde o normální dokumentační techniku.Přestupky jsou dnes velmi složité a jejich dokazování ještě složitější. Je potřeba si uvědomit jednu ze základních zásad práva: Z pohledu zákona není důležité, co, kdo skutečně udělal, nebo neudělal, al to, co je mu příslušný orgán schopen prokázat. Důkazní břemeno je v každém případě na straně orgánu, který rozhoduje. A není-li schopen skutkový stav prokázat, pak nezbývá, než využít zásady „existuje-li rozumná pochybnost o spáchání skutku, kterou není možné důkazy vyvrátit, je potřeba přistupovat ve prospěch podezřelého“. A proto, dokud nebude ať už DRS nebo PRS řádně vybavena, aby mohla případná zjištění řádně pro správní orgán a pro dozorčí komisi dokumentovat, a nebude vytvářen tlak na to, aby DRS vykonávala kontroly tak, jak je potřeba, nikdy to nebude fungovat. A pak může být členů v jedné MO třeba 100. Stejně to zase skončí tak, že v konečném důsledku bude kolem vody chodit max. 5–7 DRS. A to už vůbec nehovořím o, chcete-li, právním povědomí DRS. Je trapné, že dlouholetý člen DRS nezná rozdíl mezi návnadou a nástrahou, nebo, že vůbec, přes absolvované školení, nezná svá oprávnění.

odpovědět Mirar 8. 9. 2019 08:59

Pane Jipat, hodnocení práce RS podle počtu „orazítkovaných povolenek“ je bohužel „průkazné“ jen proforma statistiku. „Vedoucí“ RS po sezoně spočítají počet razítek a „nejlepším“ rozdělí povolenky zdarma. Ostatní si veškeré náklady kontrol hradí ze svého a „bolestné“ ve formě povolenky zdarma se jich netýká. To ale není důležité – kdo má zájem o naše ryb. revíry, přírodu a hlavně myslí na budoucnost života ve vodách, tak takovou drobnost, jako projetý benzín či nas..ou manželku nebere v potaz.

Troufám si napsat, že práce RS je jinde, než razítkovat povolenky rybářům, kteří loví na lehce dostupných místech a tudíž nejsou problémoví (výjimky, kdy si pytlák namlouvá, že pod svícnem je tma, samozřejmě beru a i znám). Opravdová kontrola spočívá v procházení revírů, chovných i lovných částí a není to o kontrole rybářů, je to o celku, predátorech, odběrech vody, úpravách toků…ale i například kontrole práce s rybou při vysazování.

Téma RS je rozsáhlé…

Petrův zdar.

odpovědět jipat 8. 9. 2019 20:01

Dobrý den, jsem rád, že někdo na můj příspěvek zareagoval. Máte pravdu, téma RS je rozsáhlé, ale o tom můj příspěvek vůbec nebyl. Ten byl o naprosto odlišné problematice. Nikdy mi nešlo o to, abych měl povolenku zdarma, nebo abych snad dostával za práci u RS nějakou odměnu. O tyhle věci i nikdy nešlo. Dělám to proto, že to dělám rád a baví mě to.

odpovědět jipat 8. 9. 2019 20:01

Dobrý den, jsem rád, že někdo na můj příspěvek zareagoval. Máte pravdu, téma RS je rozsáhlé, ale o tom můj příspěvek vůbec nebyl. Ten byl o naprosto odlišné problematice. Nikdy mi nešlo o to, abych měl povolenku zdarma, nebo abych snad dostával za práci u RS nějakou odměnu. O tyhle věci i nikdy nešlo. Dělám to proto, že to dělám rád a baví mě to.

odpovědět mirek69 20. 8. 2019 16:57

Takže pokud tomu dobře rozumím,tak většina ryb stráže jsou pouze papírově a to z důvodu že obdrží zdarma povolenku a nemusí dělat brigádu a činnost kterou má vykonávat nedělá. Nechci se dotknout nikoho z řad RS ale tak se vlastně ztrácejí peníze co by měli zaplatit. Takže klasický bolševický režim,papír snese vše a kamarádšofty jedou dále. Těch 5 členů PRS se pak s těmi pár poctivými můžou rozkrájet aby dělali práci ke které si to ti co ji nevykonávají

odpovědět Diplomat 27. 8. 2019 10:28

Váš úsudek není úplně správný. To, že je členů DRS více než doporučený stav, který nevím kdo stanovil (zákon?), ještě neznamená, že nutně dochází k nějakým únikům peněz. Je vždy na MO, aby sledovala a hodnotila práci své DRS vč. odměňování. A jelikož MO dostane z US méně bezplatných povolenek, než potencionálně potřebuje, má možnost nedat zdarma (=z vlastních peněz) povolenku členu DRS, který v uplynulém roce nepracoval/špatně pracoval. No a vše to může/měla by kontrolovat dozorčí komise MO. Běžte na členskou schůzi a (slušně) ptejte se…:-)

 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.33