CZCZCZ-->
Český rybářský svaz Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
úvodaktuality z VÚSpozvánkydiskuzefotogaleriepřihlásit
Orgány
územního svazu
Legislativa a ost. dokumentyCeníkRybářské
revíry
Informace z odborů a komisí při ÚSPřehledy o úlovcích a zarybněníBPVRPKontakty
Co je nového Aktuální číslo Zpravodaje ** ČERVEN 2020 ** naleznete na stránce Aktuality z VÚS
Poznejte nové ubytování v Roudně Moravskoslezský kraj finančně podpořil rybářskou mládež.více informací … Moravskoslezský kraj podporuje investici ČRS.více informací … Olomoucký kraj podporuje dotací
obnovu obsádky revíru
po ekologických haváriích
 
Rybářské revíry

revíry mimopstruhové rybářské revíry pstruhové výpis jednotlivých revírů fotogalerie

 

DALŠÍ KROK K ŘEŠENÍ PROBLEMATIKY RYBOŽRAVÝCH PREDÁTORŮ

Aktuální informace


Vážený pane předsedo!

Obracíme se na Vás touto cestou v návaznosti na usnesení naší územní konference, která se konala dne 14. 5. 2011 v Ostravě. Delegáti konferene, kteří zastupovali členskou základnu ČRS Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, jež čítá cca 49.000 členů organizovaných v 59 MO ČRS kraje Moravskoslezského a části Olomouckého a Zlínského, se opakovaně zabývali nekontrolovatelným přemnožením kormorána velkého, který je nepůvodním druhem a způsobuje rozsáhlé škody v ekosystémech vodních toků a nádrží, narušuje rovnováhu skladby ichtiofauny a to nadměrným přemnožením i žravostí.

Přes tato fakta je tento druh zařazen do zvláště chráněných druhů živočichů a to ohrožených dle vyhlášky č. 395/1992 Sb., a z tohoto důvodu požívá neúměrné zákonné ochrany, přestože jde o druh nepůvodní (viz naučný slovník lesnický z roku 1959).

Pro vyřazení z této ochrany dle vyhlášky č. 395/1992 Sb., uvádíme tyto prokazatelné důvody:

Závěr:
Na základě usnesení naší Územní konferene ČRS Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, žádáme o projednání našeho návrhu na úrovni Výboru pro životní prostředí a Poslanecké sněmovny tak, aby byla neprodleně zjednána úprava vyhlášky č. 395/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů dle našeho návrhu a kormorán velký (Phalacrorax carbo) byl vyřazen z kategorie ohrožených druhů živočichů.


Stáhnout:
dopis-parlamentu-ps-cr.pdf [PDF, 60 kB]
 

© 2009–2020 Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, © 2009–2014 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign 7.2.31